Ressam Prof. Dr. Şadan Bezeyişin oğlu olan İstanbul doğumlu Cem Bezeyiş, 1974 yılında Milliyet Gazetesinin düzenlediği liseler arası müzik yarışmasıyla sanat yaşamına başladı. Ünlü gitarist Carlo Dominiconi’den gitar dersleri aldı. 1977 yılında Erol Büyükburç Orkestrasında profesyonelliğe atıldı. İtalya’ya giderek Perugia’daki İtalyanca dil okulu olan Universita İtaliana Per Stranieri’yi bitirdi. 1984 yılında Grup Piramit’i kurarak TRT’deki ilk televizyon programını yaptı.
Kocaeli Fuarında düzenlenen genç gruplar yarışmasında üç şarkısı birden birincilik kazandı. Sonrasında Grup Piramit ile birlikte ülke çapında büyük bir çıkış yaşadılar ve TRT’de birçok radyo ve televizyon programlarına davetler aldılar. Bu arada birçok konser verdiler ve festivallere çağrıldılar.
1988 yılında TRT kurumunun görev vermesi ile Eurovision Türkiye Finallerinde Cem Bezeyiş, besteci ve söz yazarı olarak Grup Piramit ile beraber yarıştı. Aynı yıl TRT televizyonlarında grubu ile ikinci solo programlarını yaptılar. Devamında T.C Kültür Bakanlığının daveti ile A.K.M’de konser veren ilk Rock Grubu oldular. O yaz düzenlenen Uluslararası Akdeniz Festivalinde yapılan şarkı yarışmasına Cem Bezeyiş olarak katılarak, sözü müziği kendisine ait bir şarkı ile finalist oldu.
1989’da TRT kurumunun sipariş vermesi üzerine yirmidört adet çocuk şarkısı besteledi. Bunları Rüya Ersavcı-Cem Bezeyiş ikilisi olarak seslendirdi ve 12 hafta boyunca TRT ekranlarında çocuk programları yaptı.
1990 yılında TRT’nin düzenlediği Altın Anten şarkı yarışmasında Cem Bezeyiş besteci, söz yazarı ve yorumcu kimliğiyle finallere kaldı ve ardından grupla birlikte üçüncü solo programları gösterime girdi. Aynı yıl TRT’nin genç besteciler kuşağında Cem Bezeyiş’in sanat yaşantısı televizyonda birinci kanaldan belgesel olarak yayınlandı. Bu zaman aralığında grubuyla birlikte Zerrin Özer, Ayşegül Aldinç, Ajlan Büyükburç, Vedat Sakman, Emel&Erdal ikilisi, Grup Gündoğarken, Seyyal Taner, Atilla Atasoy, Coşkun Demir, Sibel Egemen gibi dönemin ünlü şarkıcılarına çaldı. Aynı zamanda festivallerde birçok yabancı şarkıcıya Türkiye’de verdikleri konserlerde eşlik etti.
1992’de yine TRT Eurovision Türkiye finallerinde sözü müziği kendisine ait bir şarkı ile finallere kaldı.
1993 yılında 24 kanal Stüdyo Piramit’i açarak müzik sektöründe hizmet verdi. Ünlü yapımcı İzzet Öz’ün çektiği bir TV reklam filminde rol alarak müziğini besteledi.
1994’te özel olarak çağrıldığı TRT’nin “İşte Müzik” ve HBB’nin “Şen Şakrak Pür Şamata” programlarında uzun süre misafir sanatçı ve sunucu olarak programlar yaptı. Kendisine verilen sipariş üzerine TRT 2’nin kapanış jenerik müziğini hazırladı. 2004 yılında bestesi kendisine ait olan Akdenizliyiz adlı şarkı KRAL TV müzik ödüllerine aday gösterildi. Uzun yıllar aradan sonra “Kırılma Noktası” adlı ikinci solo albümünü MEM Müzik’ten yayınlama kararı alarak yeniden müzik çalışmalarına hız verdi.